Barion Pixel

Comvita és Saving The Wild: Kimana méhek Projekt

Közel 50 éve nagy megtiszteltetés ért bennünket, hogy bolygónk egyik legfontosabb beporzóját szolgálhatjuk. A méhek nélkülözhetetlenek élelmiszerrendszerünkben, ökoszisztémánkban, valamint a Föld szükséges biológiai sokféleségének helyreállítására és helyreállítására irányuló erőfeszítéseinkben. Röviden, minden élőlény a méhektől függ, hogy túlélje.

Ezért kezdtünk bele az eddigi legambiciózusabb méhészeti projektünkbe: kaptárak segítségével megmentjük bolygónk egyik legmegfoghatatlanabb és legveszélyeztetettebb faját, a tuskó elefántot.

Kenya és Tanzánia határa mentén, a Kilimandzsáró ökoszisztémájában található a Kimana Wildlife Corridor, amely a veszélyeztetett elefántok hagyományos vándorútja. A területet maszáj termőföld veszi körül, és a korlátozott erőforrások néha feszültséget okoztak az emberek, az állatok és a növényvilág között. Az elefántok védelme érdekében újra kell regenerálnunk a földet, és itt jönnek be a méhek.

Az elkövetkező 3 évben a Comvita a Saving The Wild szervezettel együttműködve 200 kaptárt helyez el a folyosón lévő földeken. A méhek beporozzák az őshonos fákat és virágokat, erősítve ezzel a biológiai sokféleséget. Az elefántok séta közben szórják ki a magokat, segítve az új földek regenerálódását. A kaptárokat gondozó közösségek olyan új mesterséget képeznek, amely segíthet a föld újraélesztésében, és olyan új bevételi forrást biztosít, amely elősegíti a helyi gazdaság élénkítését, és lehetőséget teremt a felsőoktatásra. Sőt, az elefántok félnek a méhektől, így a kezelt kaptárak természetesen elvezethetik az elefántokat a közösségektől és más nem biztonságos helyekről, és a vándorlási úton tarthatják őket.

Ez az előnyök körkörös áramlása, amely harmóniát teremt a méhek, a föld és az emberek között.

Először 2020 elején dolgoztunk a Saving The Wild-szal, megosztva a kórházi osztályzatú Manuka Honey-t az ausztrál erdőtüzek frontvonalán dolgozó állatorvosi elsősegélynyújtókkal. Az együttműködés olyan értékes volt, hogy amikor lehetőség nyílt arra, hogy támogatásunkat és méhészeti szakértelmünket más veszélyeztetett környezetekre is kiterjesszük, közvetlenül összefogtunk Jamie Joseph-fel, a Saving The Wild alapítójával, hogy a következő generációk javára váljanak.

Méhek, elefántok, emberek, növények – mindannyian szoros kapcsolatban élünk egymással. A segítségnyújtás természetünkből fakad. Egy Kaptár vagyunk, összekapcsolódva.

James, a Kimana Méhek Projekt programoktatója új kaptárdobozt állít fel, amely a mögötte lévő fán fog lógni.

Tusker elefántok csoportja, a természet egyik legnagyobb magszórója.  A Comvita Kamina méhprojektje, amely kaptárokat használ, segít megmenteni az életüket.

Egy nő és egy férfi átölelve mosolyog a kamerába Kimanában.  A Comvita a vadon élő állatok megmentésén fog dolgozni, hogy 200 kaptárt helyezzen el a Kimana Wildlife Corridors mentén.

A kaptárdobozokat magasan a fák közé emelik, és természetes kerítést hoznak létre, amely biztonságosan vezeti az elefántokat egy zavartalan vándorlási úton.

Minden kép a Saving The Wild jóvoltából készült.