Propolisz

Fedezze fel a Comvita™ propolisz kapszuláit, a természetes bioflavonoid-forrást.

TERMÉKEK

A propolisz több mint 300 természetes eredetű bioaktív vegyületet tartalmaz

A kapszulák a fák védekező rendszeréhez tartozó természetes gyantából a méhek által előállított propoliszt tartalmaznak. A méhek összegyűjtik ezt a gyantát, enzimekkel és méhviasszal keverik össze, majd a kaptár védelmére használják. Használja ki a természet egyik leghatékonyabb védekező rendszerének előnyeit, és válogasson a Comvita™ propoliszos termékei közül!

Mi is a propolisz pontosan?

A propolisz növényi eredetű természetes flavonoid. A méhek a fák nedveiből, méhviszból és különböző enzimekből állítják elő a propoliszt. Annak ellenére, hogy táplálékként nem szolgál, a méhek arra használják ezt a növényi gyantát, hogy megakadályozzák a bakteriális, vírusos és parazitáktól származó fertőzések kialakulását a kaptárban.

Hogyan működik a propolisz?

A természet egészen egyszerű, ugyanakkor lenyűgöző módon védi meg önmagát. A propolisz a növényekből és a fákból származik: amikor a legkülső sejtek megsérülnek, a fa ugyanúgy reagál, mint amikor a saját sérüléseinken heg keletkezik. A heg, illetve a fák gyantája távol tartja a vírusokat, baktériumokat, gombákat vagy akár rovarokat. A gyanta azért alakult ki az evolúció folyamán, hogy a sérüléseken keresztül bejutó apró mikróbák ne tudjanak fertőzést okozni. Az emberek immunrendszere is ehhez hasonló módon működik.

Hogyan készül a propolisz?

A fák által előállított értékes gyantát a méhek lelkiismeretesen gyűjtik az örökzöldek kérgéről és rügyeiről. A dolgozó méhek a hátsó lábaikon található kosárkában viszik a ragacsos gyantát a kaptárba, ahol az építő méhek összekeverik azt méhviasszal és más természetes anyagokkal, hogy képlékenyebb legyen.

PFL minőségi védjegy, a mi garanciánk

Minden egyes dobozban garantáltan minimum 8 kulcsfontosságú bioaktív flavonoidot és természetben előforduló fenolok.

PROPOLISZ TERMÉKEK

Hogyan használják a méhek a propoliszt?

A megfertőződött vagy UV-sugárzás által károsított növények természetes flavonoidokat tartalmazó nedveket vagy gyantát állítanak elő a regenrálódáshoz, a méhek pedig ezeket a flavonoidokat használják a kaptár megerősítésére szolgáló propolisz előállításához. A propolisszal betömik a kaptár falában található réseket, lyukakat és repedéseket, így tartják távol az esetleges betolakodókat. A kaptár bejáratánál elhelyezett propolisz a lábak fertőtlenítésére szolgál, kb. úgy, mint egy lábtörlő. Minden méh, amely berepül a kaptárba, súrolja ezt a propolisz réteget, és így nem visz be semmilyen fertőzést a kaptár belsejébe.
Érdekes módon úgy tűnik, hogy a méhek több gyantát gyűjtenek és több propoliszt állítanak elő olyankor, amikor többféle betegség van jelen a kolóniában, így magukat is kezelik vele. Ilyen módon mi is jobban ki tudjuk használni a méhek védekező rendszerét.

A természet legjobb védekező rendszere

A méhek zsenialitásának köszönhetően, a propoliszt a természet legjobb védekező rendszereként tartjuk nyilván. A méhek tevékenységét lemásolva összegyűjtjük a propoliszt a kaptárakból, és számos egészségmegőrző termékünkben használjuk fel fontos alkotóanyagként. A propolisz felhasználása egészen az ókori egyiptomiakhoz, görögökhöz és rómaikhoz nyúlik vissza, akik szintén számtalan módon alkalmazták egészségmegőrző és gyógyászati céllal.

Ismerje meg termékeinket